درمان بیماری کبد چرب

درمان کبد چرب با عصاره گیاهی

مزایای عصاره برگ بهشت برای درمان کبد چرب

کبد چرب یک بیماری جدید در ایران میباشد که در گذشته افراد معدودی این بیماری را داشتند. ولی امروزه به دلیل مواد غذایی ناسالم، روغنهای موجود در بازار، نگهدارنده ها و افزودنی های غذایی افراد زیادی دارای این بیماری هستند و عده کثیری هم از بیماری خود اطلاع ندارند!  حداقل 30 درصد مردم کشور دارای این بیماری هستند.

هر کسی پس از اینکه پی به بیماری خود میبرد به دنبال یک روش ارزان و خانگی برای درمان آن است. روشهای خانگی برای این بیماری به چند دلیل توصیه نمیشود: اول اینکه فرد باید پس از گذراندن وقتی طولانی و مرور صفحات اینترنت و کتب مختلف به روشهای متنوعی برخورد میکند که تصمیم گیری را برای انتخاب یک روش مناسب مشکل می سازد. دوم اینکه اغلب افراد تخصصی درباره گیاهان و روش استفاده از آنها ندارند در نتیجه اثر مطلوب و مورد انتظار را نخواهد گرفت. در درجه سوم اثر این گیاهان اغلب ضعیف و ممکن است دارای عوارض نیز باشند. در قسمت معایب روشهای خانگی برای درمان کبد چرب در همین صفحه توضیحات بیشتر را بخوانید.

برای دریافت داروی کبد چرب با این شماره تماس بگیرید. 09308190848

عصاره گیاهی (هپاتوپارما) تهیه شده برای درمان کبد چرب در طی چندین سال پژوهش برای تمامی انواع اختلالات کبدی به خصوص کبد چرب بهینه شده است. در زیر مزایای این محصول را بخوانید:

 • غلظت این عصاره در مقایسه با محصولات مشابه بسیار بالاتر ودارای مواد موثره بیشتری است. در حال حاضر اولین عصاره موثر معرفی شده در کشور و قوی­ترین درمان کبد چرب عصاره هپاتوپارما است. اغلب محصولات داخلی یا خارجی عرقیات هستند که بسیار رقیق و دارای مواد موثر کمی هستند.

 • هرچند این عصاره برای کبد چرب بهینه شده است ولی بر روی سایر مشکلات کبدی موثر است. همانطور که آسیب کبد سبب درگیر شدن سایر اندام­های بدن می­شود، بهبود کبد بر عملکرد صحیح سایر اعضای بدن نیز نقش مهمی دارد.

 • محصولات برگ بهشت کاملا ارگانیک و از گیاهان دارویی بومی وهمچنین فاقد حلال­های شیمیایی، الکل، پارافین یا هر ماده نگهدارنده شیمیایی دیگر هستند.

 • این عصاره اثرات منفی عرقیات و عصاره ­های موجود در بازار را ندارد و به صورت کاملا اختصاصی طی 7 سال پژوهش برای کبد چرب بهینه شده است.

 • بر اساس آمار مصرف کنندگان این عصاره برای تمامی گریدهای کبد چرب و حتی فیبروز و سیروز کبدی اثرات شگفت انگیزی داشته است.

 • به دلیل استقبال گسترده هموطنان محصولات برگ بهشت برای درمان کبد چرب، کیست تخمدان و سنگ کلیه در کل کشور به صورت پستی توزیع میگردد.

برای دریافت داروی کبد چرب با این شماره تماس بگیرید.
09308190848 

 

در ادامه مطالبی مفید و کامل در مورد کبد چرب ارائه شده است که پیشنهاد میشود مطالعه کنید.

کبد یا جگر

کبد (جگر) در بسیاری از واکنش‌های بدن مانند تولید پروتئین، انعقاد خون، سوخت‌وسازکلسترول، گلوکز (قندها) و آهن نقش مهمی دارد. انواع مختلفی از بیماریهای کبد وجود دارد. کبد چرب، هپاتیت و سیروز کبد نمونه‌‌هایی از انواع شایع بیماری های کبد هستند. همچنین مصرف بیش ‌از حد برخی داروها ماننداستامینوفن و داروهای ترکیبی حاوی استامینوفن مانند ویکودین و استاتین‌ها،  مواد مخدر، سموم و یا نوشیدن  بیش از حد الکل می‌تواندموجب بروز اختلالات کبد شود.

عملکردهای کبد

تمام مواد غذایی و دارویی پس از روده وارد کبد شده تا بررسی شوند.مواد سمی، داروها و ترکیبات ناشناس توسط آنزیم­های کبدی سم زدایی می­ شوند تا پس ازآن از طریق سیستم دفعی خارج شوند. این ترکیبات به طور مستقیم سبب آسیب به کبد شده و در مواردی برای جلوگیری از آسیب به سایر اندام­ها، مواد سمی در کبد تجمع می ­یابد.


کبدبزرگترین عضو بدن انسان و همچنین بزرگترین انبار مهم ویتامین هایی مانند A ،D ،K ،B12، آهن و مواد معدنی است. کبد همچنین تمامی ویتامین های گروه Bرا به فرم های فعال تبدیل می کند. هر ماده مغذی، مانند ویتامین ها، مواد معدنی و یا اسیدهای آمینه، از طریق کبد به شکل های زیست شناختی فعال تبدیل می شوند. مواد غذایی در غذاها و مکمل ها هرگز در فرم های فعال و قابل جذب خود نیستند.

در صورت بروز اختلال در کبد، چربی درکبد رسوب کرده و موجب بروز کبدچرب می شود. انباشته شدن چربی در سلول های کبدی می تواند به التهاب این سلول ها منجر شود. اختلال در عملکرد کبد سبب بروز سایر بیماری­ها می­گردد و در صورتی که به درمان کبد چرب رسیدگی نشود سبب ایجاد اختلال در عملکردهای متابولیکی بدن می­شود همانند اختلال در سوخت و ساز پروتئین­ها و عوامل انعقادی خون، اختلال در سوخت و ساز چربی­ها و قندها، تغییرات قندخون، اختلال در متابولیسم آهن، سنگ کیسه صفرا، تهوع و بی اشتهایی، آسیب به قلب،پانکراس، مفاصل و غیره. در واقع آسیب به کبد سبب اختلال و آسیب سایر اندام­ها می­شود و برعکس آسیب به سایر اندام­ها می­تواند سبب بروز اختلال در عملکرد کبد مثل کبدچرب گردد.

کبدچرب

کبد چرب در پزشکی حالتی برگشت‌پذیر از تجمع واکوئول‌های چربی در سلول‌های کبدی است که با التهاب کبد مشخص می‌شود.

این حالت ممکن است در افرادی که الکل مصرف می‌کنند ایجاد شود، ولی در ایران این بیماری علل دیگر دارد و «کبد چرب غیرالکلی» نامیده می‌شود. کبد چرب غیر الکلی در افراد با اضافه وزن، دیابت یا مصرف غذاهای پرچرب و فست فودی ایجاد می­گردد.

وجود چربی در کبدطبیعی است، اما اگر این میزان از چربی بیش از ۵ تا ۱۰ درصد وزن کل کبد شود، فرد به بیماری کبد چرب دچار شده‌است. این بیماری نشانه خاصی ندارد اما بعد از رعایت نکردن و پیشروی این بیماری در کبد باعث سوءهاضمه شود. رسوب چربی در کبد را کبد چرب می‌نامند.مصرف الکل می‌تواند باعث این بیماری شود. البته افراد غیر الکلی هم به دلایل مختلف از جمله چاقی، مصرف غذاهای آماده و غذاهای چرب، عدم فعالیت فیزیکی و مصرف مواد غذایی نامناسب ممکن است به این بیماری دچار شوند؛ بنابراین با توجه به موارد بالااین بیماری در حال افزایش است. این عارضه گاهی به علت مصرف برخی داروها می‌باشد که باعث رسوب چربی در کبد می‌شود.

انواع کبد چرب

 • کبدچرب غیرالکلی (NAFLD): این بیماری زمانی رخ می‌دهد که کبد در شکستن چربی‌ها دچار مشکل می‌شود و با جمع شدن چربی در بافت‌های کبد، فرد دچار کبدچرب می‌گردد. این بیماری با مصرف الکل مرتبط نبوده و زمانی مشخص می‌شود که ۱۰ درصدیا بیشتر وزن کبد حاوی چربی باشد. این بیماری خود نیز به چند دسته تقسیم شده و درشدیدترین مراحل باعث سیروز کبدی یا زخم و سپس نارسایی کبدی می‌گردد. اغلب افرادی که در ایران به کبد چرب مبتلا هستند به دلیل مصرف روغن­های صنعتی، عدم پرهیز تداخلات غذایی، غذاهای آماده و کنسروی و داروهای شیمیایی است.

 • کبد چرب الکلی (ALD): کبد با مصرف زیاد الکل صدمه دیده و قادر به شکستن چربی‌ها نیست. اگر فرداز مصرف الکل خودداری نماید، این نوع کبد چرب کم‌ کم درمان می‌گردد، اما در صورت ادامه به مصرف الکل فرد ممکن است دچار سیروز کبدی گردد. تقریبا همه افراد الکلی کبد چرب دارند.

 • کبد چرب بارداری: هرچند این نوع از کبد چرب خیلی نادر بوده،با این حال جمع شدن چربی در هنگام بارداری می‌تواند خطراتی جدی هم برای مادر و هم برای جنین داشته باشد. این بیماری می‌تواند باعث نارسایی کبدی، نارسایی کلیه، عفونت شدید یا خون‌ریزی شود. هرچند دلیل این بیماری کاملاً شناخته نشده اما دانشمندان معتقدند این بیماری با هورمون‌های این دوران در ارتباط است. علایم این بیماری در سه ماه سوم رخ داده و شامل حالت تهوع، استفراغ، درد در قسمت بالایی سمت راست شکم، زردی و کسالت عمومی می‌باشد. زنان باردار باید آزمایش‌های لازم را برای اطلاع از این بیماری انجام دهند، اکثر زنان پس از زایمان شروع به بهبود می‌نمایند.

گرید (GRADE) کبد چرب

کبدچرب به ۴ گرید از نظر میزان پیشرفت دسته‌بندی می‌شود. گرید ۱ کبد چرب ساده‌ترین نوع آن است که دلیل آن خوردن مواد غذایی ناسالم است. البته این گرید با افزایش فعالیت‌های روزانه و استفاده از مواد دارویی قابل درمان است اما باید بدانید که برای افراد کهنسال کمی خطرناک به نظر می‌رسد. گرید ۲ کبد چرب در این حالت وضعیت بیمار کمی سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شود به گونه ای که باید زیر نظر پزشک معالج قرارگیرد. این حالت از کبد چرب، رژیم غذایی خاص خود را نیز دارد. گرید ۳ کبد چرب تنهابا بهبود سبک زندگی قابل درمان نخواهد بود البته این هشداری است برای افراد دارای کبد چرب گرید ۲ که در درمان بیماری خود سهل انگاری می‌کنند. در نهایت گرید ۴ کبدچرب که به سیروز کبدی معروف است، پیوند کبد برای فرد احتیاج می‌شود.

*****************************************************************

عصاره گیاهی هپاتوپارما موثرترین داروی گیاهی برای درمان سریع، مطمئن و ارزان برای کبد چرب است.

تماس بگیرید: 09308190848

*****************************************************************

همه‌گیری در ایران

 • . اساس آمارهای رسمی کشورحدود 30 درصد از ایرانی ­ها کبد چرب دارند. یعنی تقریبا به ازای هر 3 نفر یکنفر مبتلا به کبد چرب است که توسط آزمایشات بالینی مشخص می­شود. سالانه حدود 30هزار نفر به کبد چرب مبتلا می­شوند که از این بین سرنوشت 800 نفر به پیوند کبدمنتهی می­شود.
 • اغلب مبتلایان به کبد چرب بین  ۴۰ تا۶۰ سال سن داشته و بیماری در زنان شایع‌تراست. کبد چرب در کودکان با سن بالاتر از ۱۰سال نیزمی‌تواند ایجاد شود. این اختلال کبدی مزمن بوده و برای سال‌ها پایدار خواهد ماند.
 • طبق آمار در آینده اولین خطری که کبد راتهدید می‌کند، بیماری کبد چرب خواهد بود. بیماری کبد چرب در پی مصرف غذاهای پر چرب،چاقی، تنبلی و عدم ورزش و فعالیت، بروز پیدا می‌کند و درجه‌بندی دارد. سرطان کبد هم که به دلیل تغذیه نامناسب و استعمال دخانیات ایجاد میگردد پنجمین سرطان کشنده دنیا است.

علل کبد چرب: چه کسانی مبتلا به کبد چرب می‌شوند؟

علت اصلی بروز کبد چرب ناشناخته است، ولی تعدادی از اختلالات بالینی معین به عنوان علل زمینه‌ای این بیماری شناخته شده‌اند. هفتاد درصد بیماران مبتلا به کبد چرب، چاق هستند. دیابت و بالا بودن چربی‌های خون نیز از علل زمینه‌ای آن می‌باشند.عوامل مختلفی که باعث تغییر متابولیسم در بدن می‌شوند، شامل کاهش ناگهانی وزن، سوءتغذیه، تغذیه ممکن است باعث کبد چرب شوند.

انجام بعضی از جراحی‌های شکم، شامل برداشتن کیسه صفرا، برداشتن قسمتی از روده یا معده،جراحی روی لوزالمعده و مصرف بعضی از داروهای خاص شامل هورمون استروژن، کورتون (استروئیدها، آمیودارون، تاموکسی فن، والپروات سدیم) و همچنین استامینوفن و داروهای ترکیبی حاوی استامینوفن مانند ویکودین و استاتین‌ها،آسپرین و آنتی بیوتیک­ها مثل تتراسایکیلین، مواد مخدر، سموم نیز از علل زمینه ‌ساز کبد چرب هستند. تقریباتمامی داروهای شیمیایی به کبد آسیب وارد می­کنند.

طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها مانند کلسترول بالا، سطح بالای تری گلیسیرید درخون، چاقی (به ویژه هنگامی که چربی در شکم متمرکز است)، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCO)،دیابت نوع ۲،سندرم متابولیک، کم‌کاری تیروئید، کم‌کاری غده هیپوفیز، خطر ابتلا به بیماری کبدچرب را افزایش می‌دهند.

به‌طور کلی می‌توان عوامل غذایی ایجاد کننده کبد چرب در ایران را به شرح زیر عنوان کرد:

 • رژیم غذایی نادرست، مصرف بیش از حد دارو،مصرف استاتین­ها مثل پراواستاتین، لوواستاتین و غیره که  قرص کاهنده چربی و کلسترول خون هستند و غذاهای فست فودی (سوسیس، کالباس، سس، پیتزا و غیره)، سرخ کردنی­ها، شیرینی­های چرب مثل شیرینی تر یا به طور کلی خوراکی­های چرب و شیرین مثل بیسکویت­ها، سوهان و غیره.
 • مصرف هر نوع لبنیات با هر نوع گوشت سبب ابتلا به طیف گستره­ای از بیماری­ها می­گردد که یکی از آن­ها کبد چرب است. مخصوصا مصرف لبنیات ترش مزه مثل ماست و دوغ همراه گوشت گاوی که متاسفانه در ایران رایج است. مثلا دوغ با کباب، مصرف خورشت­هایی مثل قورمه سبزی، قیمه یا فسنجان با ماست یا دوغ، کتلت یا کوکوهای حاوی گوشت همراه ماست، تخم مرغ با ماست و غیره.
 • مصرف مواد غذایی فریز شده، زود پز شده، ترشیجات (سرکه صنعتی)، رب، سسها، نمک ید دار یا تصفیه شده، چای پر رنگ، آب همراه غذا، دوغ همراه غذا، تنقلات شور، لبنیات پر چرب.
 • با اینکه مصرف مشروبات الکلی از علل اصلی کبدچرب در ایران نیست ولی افرادی که از نوشیدنی­های حاوی الکل استفاده می­کنند بااحتمال بالایی به کبد چرب مبتلا هستند. در کشورهای اروپایی و آمریکا به دلیل مصرف بالای مشروبات الکلی تعداد زیادی از افراد جامعه مبتلا به کبد چرب هستند.
 • متخصصان اعتقاد دارند که شیوه ناصحیح زندگی وتبعات آن از قبیل چاقی و اضافه وزن در ابتلا به کبد چرب در بین سنین مختلف دخیل است؛ داشتن شیوه زندگی صحیح، داشتن وزن ایده‌آل و مناسب، انجام فعالیت‌های بدنی روزانه، پیروی از رژیم غذایی سالم، پرهیز از مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی و دوری از استرس از جمله راه‌های درمان این بیماری است.
 • شاید تصور کنید با توجه به غذاهای موجود دربازار و پرهیز غذایی چیزی سالم برای خوردن نتوان پیدا کرد. متاسفانه در حال حاضربسیاری از خوراکی­های بازار برای بدن انسان مضر و در واقع سم هستند. متاسفانه خوراکی­هایبسته بندی شده دارای مواد نگهدارنده و میوه ­ها و سبزیجات دارای سم و کود انباشته شده هستند.

چندپیشنهاد برای تغییر رژیم غذایی

روغن خود را عوض کنید

ازروغن زیتون، شحم گاوی و سایر روغن­های خوراکی مثل روغن کنجد، گردو، فندق یا بادام درختی استفاده کنید. خداوند در قرآن به درخت زیتون قسم خورده است و روایات بسیاری در استفاده ازروغن زیتون در کتب مذهبی وجود دارد. روغن­های موجود در بازار مصرف خوراکی ندارند وکاربری صنعتی دارند. چربی­ها در ساختار سلول­های بدن استفاده می­شود و مهم ترین قسمت رژیم غذایی انسان هستند.

نمک خود را عوض کنید

به جای نمک ید دار از نمک دریا استفاده کنید. نمک دریا درمان بسیاری از بیماری­هااست. راز سلامتی و طول عمر ژاپنی­ها در استفاده زیاد از نمک دریا است. بخش اعظم تمامی سلول­های موجودات از چربی، پروتئین، اسید نوکلئیک و نمک ساخته شده ­اند. نمک دریا دارای تمام املاح مورد نیاز سلول است. نمک ید دار تنها 4 عنصر دارد: سدیم (Na+)، که عامل اصلی فشار خون است، کلر (Cl) که یونی سمی است، ید (I) که بسیار سمی و عامل مشکلات تیروئیدی امروزی است و پتاسیم (K+) که مقدار ان در نمک بسیار ناچیز است. در حالی که نمک دریا دارای یون­های ضروری مثل آهن، پتاسیم، مس، منیزیم نیز است. نمک دریا در ایران از بهترین نمک­های دنیا است.

از شیرینی­های طبیعی استفاده کنید

بهجای شکر سفید یا قند که عامل بسیاری از بیماری­ها از جمله کبد چرب است از شکر سرخ یا عسل استفاده کنید.

درصبحانه از عسل، شیره خرما، انگور، توت و خرمالو استفاده کنید که به فراوانی توسط افراد محلی تولید می­شوند. از شیرینی ­های صنعتی استفاده نکنید.

با نوشیدنی­های گرم به جای قند از خرما، کشمش، توت خشک استفاده کنید.

گوشت

از گوشت گوسفند یا پرندگان محلی استفاده کنید. گوشت گاو (یا گوساله) عامل بیماری است. گوشت مرغ­های ماشینی به دلایل متعدد مضر است که مجال پرداختن به آن نیست.

از کلام معصوم روایتی است که مضمون آن این است: برای خوراکی­های خود هزینه کنید. هزینه برای سلامتی هرچند زیاد اسراف نیست و هزینه برای خوراکی مضر هرچند کم اسراف است.

*****************************************************************

عصاره گیاهی هپاتوپارما موثرترین داروی گیاهی برای درمان سریع و مطمئن کبد چرب است.

تماس بگیرید: 09308190848

*****************************************************************

روش تشخیص کبد چرب: چگونه بفهمیم که کبد چرب داریم؟

درحال حاضر با انجام آزمایش خون و سونوگرافی می­توان این بیماری را تشخیص و به موقع درمان کرد. اکثرمبتلایان قادر به تشخیص بیماری خود نیستند، گاهی فرد از درد شکم در ناحیه کبداحساس درد و پری می‌نماید و به ندرت احساس ناراحتی در قسمت فوقانی و راست شکم وخستگی وجود دارد. گاهی به دنبال بررسی‌های اتفاقی آزمایشگاهی (مانند بررسی‌های استخدامی) کشف می‌شود. یا بیماران به علت‌های دیگر مراجعه می‌کند و در تصویربرداری، پزشک متوجه کبد چرب می‌شود. در بررسی‌های معمولی، آنزیم‌های کبدی افزایش یافته‌اند و در صورت شک به این اختلال اقدام‌های بعدی برای کشف علت زمینه‌ای و بررسی سایر علل بیماری کبدی ضروری است. آزمایش‌های لازم برای قند و چربی‌های خون وهمچنین برای ویروس‌های هپاتیتی ضروری است. با مطالعات تصویربرداری مانند سونوگرافی،تجمع چربی در کبد نشان داده می‌شود.

علائم عمومی کبد چرب

 • احساس خستگی و بی حالی مداوم
 • کاهش وزن و اشتها
 • حالت تهوع
 • ضعف عمومی
 • درد در مرکز و یا سمت راست بخش بالای شکم
 • زردی سفیدی چشم
 • سردرگمی، مشکل در تمرکز
 • گیجی

درمان کبد چرب با داروهای موجود و معایب آن

برای درمان و بهبود کبد چرب باید اختلالات زمینه‌ساز درمان شوند. داروهای شیمیایی مانند متفورمین برای درمان کبد چرب عرضه شده‌اند که تأثیر آن‌ها ثابت نشده‌است. متاسفانه در بعضی ازسایت­ها و کتاب­ها به مصرف متفورین و استاتین­ها برای درمان اختلالات ناشی از کبد توصیه می­کنند. داروهای شیمیایی اولین آسیب را به کبد می­زنند.

ورزش روزانه و مصرف مرتب میوه و سبزیجات اثرات مفیدی بر روی این بیماری دارد. کاهش تدریجی وزن در افراد چاق لازم و مفید است، ولی کاهش ناگهانی وزن، این اختلال راتشدید می‌کند. در کبد چرب مقاومت به انسولین شایع بوده و مصرف داروهایی که مقاومت به انسولین را درمان می‌کنند مانند متفورمین فقط پاک کردن صورت مسئله است و درمان قطعی با هیچ قرصی وجود ندارد.

ویتامینE با دوز ۴۰۰میلی‌گرم در روز باعث کاهش آسیب به سلول‌های کبدی و بهبود آنزیم‌های کبدی می‌شود، ولی چون با خطر افزایش بیماری‌های قلبی همراه است، مصرف دراز مدت ویتامین E توصیه نمی‌شود.

خودداری از مصرف موادغذایی فریز شده، زود پز شده، ترشیجات، رب، سس ها، نمک ید دار یا تصفیه شده چای پررنگ، آب همراه غذا، دوغ همراه غذا، تنقلات شور، لبنیات پر چرب، غذاهای سرد مثل آب یخ یا بستنی، خیار، خیار شور و گوجه فرنگی در جلوگیری از پیشرفت بیماری توصیه می­شود.

به جای روغن­های صنعتی سوپرمارکت­ها، روغن زیتون، کنجد یا شحم (شهله) گاوی از افراد مطمئن تهیه کنید. اگرامروز برای سلامتی خود و پیشگیری از بیماری هزینه نکنید مجبور خواهید بود که چندبرابر این مبلغ را برای درمان هزینه کنید. هزینه برای پیشگیری اسراف نیست.

مصرف میوه­های طبیعی و ارگانیک، نه میوه­های پرورش یافته با سم یا کود شیمیایی از جمله سیب، گلابی، لیموترش و میوه ­های قرمز مثل زغال اخته، زرشک، شاه توت و گریپ فروت نیز از درمان­های طبیعی کبد چرب هستند.

همانطورکه گفته شد در حال حاضر درمانی با داروهای شیمیایی برای بیماری کبد چرب وجود نداردو حتی فوق تخصص های داخلی هیچ روشی جز پرهیز غذایی و افزایش تحرک را پیشنهاد نمی­کنند.با این وجود در طب سنتی اسلامی برای بیماری کبد چرب و سایر اختلالات کبدی نسخه­ هایی موثر وجود دارد که در بین این نسخ، عصاره گیاهی هپاتوپارما یکی از این داروهای موثر برای درمان سریع و مطمئن و ارزان کبد چرب است.

گیاهان زیادی توسط بسیاری از پزشکان طب سنتی و حتی طب جدید برای درمان بیماری کبد چرب توصیه می­شود. اما این گیاهان یا روش­ها دارای معایبی هستند.

معایب گیاهان و ناتوانی روشهای خانگی برای درمان کبد چرب

 • گیاهان یا سبزیجات نه اینکه در درمان کبد چرب موثر نیستند بلکه قدرت درمانی گیاهان معرفی شده در درمان کبد چرب ضعیف بوده و درمان کبد چرب با استفاده از این گیاهان منوط به استفاده طولانی مدت است.

 • از طرفی درمان قطعی با این گیاهان وجود ندارد و تنها سبب کنترل و جلوگیری از پیشرفت بیماری می­شوند.

 • خواص این گیاهان به کبد اختصاص ندارند و بعضی از گیاهان و میوه ­ها در تمام فصول در دسترس نیستند و در مواردی تداخل غذایی دارند.

 • بعضی از گیاهانی که برای کبد چرب معرفی می­شوند اثرات بسیار ضعیفی دارند یا محصولات فرآوری شده و مشتق شده از آن­ها اثرات مطلوب و مورد انتظار را ندارند.

 • بعضی از گیاهان اصلا برای کبد چرب مفید نیستند و به جز هزینه­ های گزاف آن­ها صرفا جنبه تبلیغاتی دارند و یا بر اساس اطلاعات اشتباه است. مثلا آووکادو یا نارگیل که خود از گیاهان با چربی بسیار زیاد هستند.

 • بعضی از گیاهان معرفی شده مثل کاسنی برای کبدمفید هستند ولی برای شش (ریه) و بعضی از اندام­های دیگر مضر هستند و باید توسط گیاهان دیگر اصلاح شوند.

 • تعدادی از این گیاهان و سبزی­های خوراکی دستکاری ژنتیکی شده ­اند به عبارتی تراریخته هستند. یا با کود و سم زیادی تولید می­شوند ومصرف آن­ها نه تنها برای کبد مفید نبوده بلکه سبب افزایش علائم کبد چرب و ابتلا به سایر اختلالات می­گردد. مانند برخی از سبزی­ها و گیاهان سالادی، سویا و همه روغن­های صنعتی مایع بازار، ذرت و محصولات جانبی آن مثل آرد، کنسرو یا ذرت مکزیکی.

 • در مواردی گیاهان دارویی برای افرادی که مشکلات قلبی عروقی یا تنفسی دارند مناسب نیست. در واقع ممکن است برای کبد مفید و برای سایر اندام­ها مضر باشد.

 • بسیاری از گیاهان معرفی شده جهت درمان کبدچرب از گیاهان وارد شده به کشور هستند و با فرهنگ غذایی و مزاج مردم ایران سازگارنیستند. مانندانواع کلم، چغندر، قارچ، نارگیل، آووکادو، موز، چای، جلبک، تخمه آفتابگردان و روغن آن و غیره.

 • بعضی روش­ها نه تنها علمی نیست بلکه عملی هم نیستند. مثلا مصرف دو لیتر آب در روز. که نه تنها درمان کننده نیست بلکه سبب اختلال بدن وضعف عمومی می­شود و متاسفانه در بین مردم مصرف آب زیاد مرسوم شده است که از روش­های نامناسب برای درمان­های خانگی است.

 • تنها داروی گیاهی موجود در داروخانه­ ها برای درمان کبد چرب سیلیمارین است که به گفته متخصصان داخلی تنها از پیشرفت بیماری جلوگیری می­کند.

 • اغلب داروهای گیاهی عطاری­ها یا داروخانه ­ها که برای کبد چرب معرفی می­شوند متاسفانه دارای الکل هستند. چون طی مراحل عصاره کشی از گیاهان از مخلوط الکل با آب استفاده می­شود و الکل موجود در عصاره، آسیب جدی به کبد وارد می­کند.

 • پزشکی مدرن امروزی با طیف گسترده­ای از تجهیزات، بیمارستان­ها، داروها و پزشکان از درمان بیماری­های متابولیک ناتوان هستند. پزشکان برای فیبروز و سیروز کبدی درمان ندارند.در حالی که کبد اندامی است که قادر است خود را ترمیم کند. در صورت آسيب ديدن یا برداشتن بخشي از آن، مي تواند خود را بازسازي و ترمیم کند.

 • در صورت عدم درمان کبد چرب گرید آن افزایش پیدا می­کند. به عبارت دیگر درجه چرب بودن آن افزایش می­ یابد.اگر بیماری پیشروی کند به فیبروز و نهایتا به سیروز کبدی منتهی می­شود. تنها راه حل سیروزکبدی در طب جدید پیوند عضو است که علاوه بر کمبود عضو اهدایی و هزینه ­های سنگین تنها سبب گریختن موقتی بیمار از مرگ می­شود. فرد پیوند شده با طیف گسترده­ای ازمحدودیت­ها و مشکلات مواجه خواهد بود و در موارد بسیار عمر زیادی با اندام پیوند شده نخواهد داشت.

*****************************************************************

عصاره گیاهی هپاتوپارما موثرترین داروی گیاهی برای درمان سریع و مطمئن کبد چرب است.

تماس بگیرید: 09308190848

*****************************************************************

مزایای عصاره گیاهی هپاتوپارما برای درمان کبد چرب نسبت به داروهای مشابه در بازار

 • غلظت این عصاره در مقایسه با محصولات مشابه بسیار بالاتر ودارای مواد موثره بیشتری است. در حال حاضر اولین عصاره موثر معرفی شده در کشور و قوی­ترین درمان کبد چرب عصاره هپاتوپارما است.

 • هرچند این عصاره برای کبد چرب بهینه شده است ولی بر روی سایر اختلالات کبدی موثر است. همانطور که آسیب کبد سبب درگیر شدن سایر اندام­های بدن می­شود، بهبود کبد بر عملکرد صحیح سایر اعضای بدن نیز نقش مهمی دارد.

 • محصولات برگ بهشت کاملا ارگانیک و از گیاهان دارویی بومی وهمچنین فاقد حلال­های شیمیایی، الکل، پارافین یا هر ماده نگهدارنده شیمیایی دیگر هستند.

 • این عصاره اثرات منفی عرقیات و عصاره ­های موجود در بازار را ندارد و به صورت کاملا اختصاصی طی 7 سال پژوهش برای کبد چرب بهینه شده است.

 • بر اساس آمار مصرف کنندگان این عصاره برای تمامی گریدهای کبد چرب و حتی فیبروز و سیروز کبدی اثرات شگفت انگیزی داشته است.

 • به دلیل استقبال گسترده هموطنان محصولات برگ بهشت برای درمان کبد چرب، کیست تخمدان و سنگ کلیه در کل کشور به صورت پستی توزیع میگردد.

امروز برای درمان کبد چرب خود اقدام کنید.

این سایت را به دوستانتان پیشنهاد کنید.

با آرزوی سلامتی برای همه ایرانیان

منابع برای مطالعه بیشتر

https://www.tehrantimes.com/news/428147/Fatty-liver-disease-affects-over-30-of-population
https://fa.parsiteb.com
https://www.infosalamat.com/blog/fatty-liver-grade-1
https://zoomlife.ir/health/221-treating-fatty-liver.html
http://namnak.com
http://arga-mag.com/

/

/

/

/

/

/

Giorda, C., Forlani, G., Manti, R., Mazzella, N., De Cosmo, S., Rossi, M.C., Nicolucci, A., Russo, G., Di Bartolo, P., Ceriello, A. and Guida, P., 2017. Occurrence over time and regression of nonalcoholic fatty liver disease in type 2 diabetes. Diabetes/metabolism research and reviews33(4), p.e2878.

Dulai, P.S., Singh, S., Patel, J., Soni, M., Prokop, L.J., Younossi, Z., Sebastiani, G., Ekstedt, M., Hagstrom, H., Nasr, P. and Stal, P., 2017. Increased risk of mortality by fibrosis stage in nonalcoholic fatty liver disease: systematic review and meta‐analysis. Hepatology65(5), pp.1557-1565.

Bellentani, S., 2017. The epidemiology of non‐alcoholic fatty liver disease. Liver international37, pp.81-84.

Benedict, M. and Zhang, X., 2017. Non-alcoholic fatty liver disease: An expanded review. World journal of hepatology9(16), p.715.