پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش در مورد محصول
ساپوژکس داروی گیاهی کیست تخمدان و فیبروم
تغییر محصول
حذف محصول و ارسال پرسش عمومی
۵۰۰

لیست پرسش و پاسخ

لیست پرسش های
ساپوژکس داروی گیاهی کیست تخمدان و فیبروم
تغییر محصول
مشاهده پرسش های عمومی

عصاره گیاهی ساپوژکس برای چه مواردی قابل استفاده است؟

انواع کیست تخمدان: شامل کیست ساده، هموراژیک، آندومتریوز، پلی کیستیک

درمان کیست سینه، کیست کلیه و …

درمان عفونت رحم شامل عفونت باکتریایی و قارچی

درمان ناباروری (ناشی از کیست)

درمان تنبلی تخمدان و افزایش تعداد فولیکول بالغ و تخمک گذاری

تنظیم قاعدگی

افزایش متابولیسم بدن و گردش خون

کمک به بهبود فیبروم و پولیپ رحم

مقدار مصرف این عصاره برای کیست و فیبروم به چه صورتی است؟

برای کیستهای ساده تکی، هموراژیک، پلی کیستیک یا عفونت شدید 3 بطری لازم است که مصرف شود. این تعداد در اغلب موارد سبب از بین رفتن بیماری میگردد. این توصیه تجربی است و افرادی کمی هم هستند که لازم است بیشتر از این مقدار عصاره گیاهی ساپوژکس مصرف کنند. و البته افرادی هم هستند که کمتر از یکماه به بهبودی کامل میرسند. در مجموع میتوان اینگونه گفت که 3 تا 4 بطری در 70 درصد افراد سبب بهبودی کامل شرایط بیمار میگردد.
مقدار مصرف عصاره ساپوژکس برای کیستهای مختلف:

کیست ساده تا 8 سانت : 2 تا 3 بطری عصاره

هموراژیک (تا اندازه تقریبا 8 سانت) 3 بطری

پلی کیستیک 4 بطری عصاره ساپوژکس

عفونت: 3 بطری عصاره

فیبروم زیر 2 سانتی متر : 3 بطری عصاره به همراه یک بسته کپسول ساپوژکس

فیبروم بزرگ تا 5 سانت: 4 بطری عصاره و 2 بسته کپسول

فیبرومهای بزرگتر در مرحله اول 4 بطری عصاره و دو بسته کپسول گیاهی استفاده کنند و بعد از مصرف سونوگرافی پیشنهاد میشود.

برای کیستهای بزرگ و فیبرومهای بزرگ مصرف همزمان کپسول و عصاره ساپوژکس پیشنهاد میشود.

مصرف گیاه ساپوژکس برای درمان کیست آندومتریوز میتونه مؤثر باشه؟

بله روند درمان آندومتریوز با ساپوژکس امکان پذیر هست. در این مورد موارد زیر را باید افراد در نظر داشته باشند.

دوره درمانی کیست آندومتریوز کمی بیشتر از کیست ساده یا هموراژیک است.
برای درمان آندومتروز عصاره ساپوژکس ایام پاکی و داروهای قطع خونریزی ایام پریودی باید مصرف شود
افراد مبتلا به اندومتریوز نباید پریود طولانی یا با خونریزی شدید داشته باشند
افرادی که دچار چسبندگی هستند حدود دو ماه تا 3 ماه باید از این عصاره مصرف کنند.
بیماری آندومتریوز نسبت به سایر انواع کیستها دارای پیچیدگی بیشتر و روند درمان طولانی تر است.
بعد از مصرف عصاره سونوگرافی پیشنهاد میشود تا از روند درمان اطلاع حاصل کنید.
3 بطری عصاره و یک بسته کپسول اسکنبیل یا قطع خونریزی برای شروع درمان پیشنهاد میشود.

برای کیست هموراژیک چقدر باید مصرف کنیم؟

اگر اندازه کیست بیش از 8 سانت نباشه با دو تا 3 بطری از عصاره کیست برطرف خواهد شد انشاالله. مواد متعدد بودند از افرادی که کیستهای هموراژیک داشتند و با دو بطری ساپوژکس کاملا بهبود پیدا کردند و حتی برگشت پذیر هم نبوده.

ترکیبات عصاره چیست و آیا دارای عوارض جانبی است؟

این عصاره فاقد استروژنهای طبیعی مثل رازیانه، کنجد، سویا و ... است. مصرف این عصاره عارضه جانبی خاصی ندارد و تاکنون عوارضی از آن گزارش نشده است. ترکیبات عصاره با داروسازی شرکت است و متشکل از 10 نوع گیاه (اعم از گونه ای بابونه، گونه ای افسنتین، نوعی پونه و مرزه کوهی و ...) است که به نسبت و شکل خاصی با هم ترکیب میشوند. فرمول این عصاره طی صدها سال از گذشتگان به ارث رسیده است و تفاوت این داروی گیاهی با محصولات مشابه در این است که اغلب داروهای طب سنتی یا عطاری، دمنوش یا عرقیات و رقیق هستند. از دمنوشها و عرقیات باید چندین ماه برای درمان بیماریهای تخمدان و رحم استفاده نمود و درصد جوابگیری پایین و روند درمان طولانی مدت است.

چگونه بفهمیم عصاره ساپوژکس داره اثر میکنه؟

افرادی که از این عصاره گیاهی استفاده میکنند یکی یا چند علائم زیر را دارند: افزایش ترشحات، گرم شدن بدن، درد خفیف در ناحیه تخمدان و رحم در مواردی هم افزایش خلط سینه. البته افرادی هم بدون این علائم به بهبودی میرسند و این علائم الزامی نیست. داشتن این علائم نشانه مثبت از اثر دارو است. این عصاره سبب دفع عفونت از تمامی مجاری مخاطی بدن میگردد.

چقدر (چه مقدار) از عصاره باید مصرف شود تا بهبودی کامل حاصل شود؟ هر بطری برای چه مدت مصرف میشه؟

سیستم هورمونی و جسمی هر فردی به یک دارو پاسخ متفاوتی میدهد. یک فرد با 10 روز مصرف به بهبودی میرسد، یک فرد با 20 روز و یک فرد با 40 روز. این قضیه به شرایط جسمی، سن، منطقه، آب و هوا، تغذیه، ژنتیک و... وابسته است. بنابراین همه یکسان پاسخ نمیدهند. هر بطری ساپوژکس یک لیتری است و حدود یکچهارم لیوان عصاره مابقی آب در هر وعده غذایی بر اساس دستورالعمل مصرف میشود. هر بطری برای مصرف حدودا یک هفته است. عموما 3 تا 4 بطری از عصاره جواب مشخص و کامل میدهد. یک بطری برای مصرف توصیه نمیشود. 4 بطری علاوه بر درمان کیست یا فیبروم میتواند از برگشت آن هم پیشگیری کند

برای تنبلی تخمدان و پلی کیستیک (PCO) چقدر باید از عصاره مصرف کرد؟ آیا برگشت پذیره؟

حدودا 4 تا 6 بطری از عصاره برای پلی کیستیک شدید لازم است. حداقل مصرف 4 بطری است. برگشت پذیری بیماری با ساپوژکس بسیار معدود و به دلیل مشکلات ثانویه در فرد است. اغلب افرادی که از ساپوژکس استفاده میکنند یکبار مصرف میکنند. درمان بیماری به برگشت آن ارتباطی ندارد. روشهای کنترل دارویی با قرصهای ضد دیابت مثل متفورمین یا ضدبارداری مثل ال دی، یاز، روکین و ... در طب جدید درمان نیست بلکه صرفا کنترل بیماری است. عوارض مصرف این قرصها بسیار شدید است سبب بروز کیست سینه، سرطان تخمدان و رحم و سینه و ناباروری میشود. روشهای درمان سنتی و گیاهی بدون عوارض جانبی و همچنین فواید جانبی است.

برای افرادی که کیست ندارند ولی پریود نمیشن یا دیر به دیر میشن قابل استفاده است؟ مصرفش مشکلی نداره؟

برای افرادی که بر اساس متون گذشته دچار حبس طمث شدند یعنی پریود نمیشوند که اغلب در سنین جوانی اتفاق می افتد این عصاره قابل استفاده است. برای دختران جوان بالای 13 سال این عصاره بدون هیچ عوارضی قابل استفاده است. این عصاره سبب رفع تنبلی تخمدان، افزایش تعداد تخمکهای بالغ و بهبود روند تخمک گذاری بدون عوارض جانبی میشود. افرادی که طی چند ماه اخیر عادت نمیشوند میتوانند از این عصاره استفاده کنند. سونوگرافی قبل از مصرف عصاره توصیه میشود تا از نوع بیماری اطلاع دقیق حاصل شود. در مواردی پریود نشدن به دلیل کیست اندومتریوز، کیستهای بسیار بزرگ حتی بدون درد، فیبروم و امثال این موارد میتواند باشد.

آیا این عصاره برای رفع موهای زائد (یار یزش موی سر) موثر است؟ روی جوش صورت هم اثر داره؟

علت موهای زائد و جوش صورت یا ریزش موی سر از بالا بودن هورمونهای مردانه یا افزایش پرولاکتین خون است. این عصاره سبب متعادل شدن هورمونهای زنانه و کاهش هورمونهای مردانه میگردد. زمانی که تخمدانها درگیر کیست میشوند بافت تولید کننده هورمونهای مردانه زیاد میشود. این عصاره بعد از طی دوره درمانی سبب کاهش هورمونهای مردانه کاهش جوش صورت و کاهش موهای زائد میگردد. همچنینبا افزایش هورمونهای زنانه سبب کاهش هورمون پرولاکتین نیز میگردد. افزایش پرولاکتین سبب کاهش هورمون استروژن و پروژسترون میشود.

آیا کیست تخمدان ناباروری میاره؟ پزشکا میگن این بیماری درمان نداره ایا با ساپوژکس مشکل کیست تخمدان برطرف میشه؟

کیست تخمدان در اغلب موارد ناباروری نمیاره. این بیماری درمان گیاهی و سنتی دارد و کسانی که کیست تخمدان دارند بعد از یک یا چند دوره مصرف دارو به بهبودی کامل میرسند. شاهد بر این ادعا نظرات مصرف کنندگان و همچنین مستندات آنها برای رفع کیست و فیبروم است که بعضی از آنها در قسمت نظرات سایت قرار داده شده است. مصرف زیاد قرصهای جلوگیری احتمال ناباروری را زیاد میکند. در طب امروزی هیچ بیماری درمان ندارد و صرفا با دارو کنترل میشود. کسی که دیابت دارد یا فشار خون یا تیروئید یا کیست باید تا آخر عمر از این داروها استفاده کنند. بجز عوارض سبب وابستگی بدن به این داروها میگردد و همچنین سبب به تعویق افتادن روند درمان با داروهای گیاهی نیز میگردد.

این عصاره ایام پریودی (عادت ماهانه) مصرف میشه کرد؟

به طور کلی مصرف داروهای گیاهی گرم مزاج در ایام قاعدگی ممنوع است. چون سبب افزایش خونریزی و ضعف میشود. افرادی که خونریزی طولانی مدت دارند میتوانند از کپسول مجفف یا قطع خونریزی یا کپسول اسکنبیل استفاده کنند.

آیا این عصاره میشه با قرصهای ال دی یا سایر قرصهای هورمونی (ضد بارداری) مصرف کرد؟ اقای دکتر میتونیم همزمان عصاره ساپوژکس رو مثلا با قرص اسپیرونولاکتون مصرف کنیم؟

همراه داروهای گیاهی نباید قرصهای هورمونی را مصرف کرد. عصاره ساپوژکس با قرصهای هورمونی و آنتی بیوتیک تداخل دارد. تمامی داروهای شیمیایی بیماریها را کنترل میکنند نه درمان. دارای اثرات سریع، موقتی با عوارض زیاد هستند ولی داروهای گیاهی دارای اثرات ماندگار و طولانی، اثر درمانی و با حداقل عوارض. سایر قرصهایی که فرد ناچارا باید استفاده کند با ساپوژکس تداخل ندارد مشروط به اینکه با فاصله زمانی دو ساعته با این عصاره مصرف شود.

اگه همراه ساپوژکس قرص آگنوگل (پنج انگشت) هم بخوریم اشکال داره؟

مصرف قرص آگنوگل یا ویتاگنوس یا پنج انگشت با این عصاره تداخلی ندارد

اشکالی نداره در کنار استفاده از این عصاره از راهکارهای طب سنتی هم به عنوان مکمل درمانی استفاده کنم؟

اتفاقا برای درمان بهتر لازم هست از بادکش گرم روغن مالی (مثل روغن اسپند) تخمدان و شکم استفاده شود. بادکش یک روز در میان بجز ایام قاعدگی و روغن مالی هر روز. ایام قاعدگی هم باید خوراکیهای مقوی و گرم مصرف شود مثل قووتو یا کاچی و ... که در مقاله چه بخوریم چه نخوریم آمده است. بادکش را توسط افراد آشنا و متخصص انجام دهید. انجام ناصحیح بادکش میتواند سبب پاره شدن آپاندیس یا فتخ و سایر مشکلات گوارشی شود. اگر کنار مصرف ساپوژکس از بادکش گرم تخمدان و خوراکی هایی مثل سیاه دانه و عسل و موارد دیگر استفاده کنید جواب بهتر و سریعتری خواهید گرفت.