علل ایجاد فیبروم و میوم و راه های پیشگیری و درمان

علل ایجاد فیبروم و میوم و راه های پیشگیری و درمان ۳۰۳۰

فیبروم چیست؟

فیبروم و میوم نوعی بافت سفت و توده ای یا تومور خوش خیم در رحم زنان میباشد که به علل مختلفی ایجاد میشود. این توده در صورت درمان نشدن رشد نموده و حتی به اندازه یک توپ بزرگ خواهد رسید. این توده به ندرت بدخیم شده و در مراحل ابتدایی درمان آن راحت تر خواهد بود.

علائم فیبروم و میوم چیست؟

در اغلب موارد فیبروم یا میوم علائمی نداشته و بر حسب اتفاق یا طی چکاپ مشخص میشود. در مواردی هم با خونریزی شدید یا طولانی همراه خواهد بود. کوتاه شدن فواصل بین پریودی یا لکه بینی طولانی هم میتواند از عوارض فیبروم باشد. زنان نباید منتظر علائم یک بیماری باشند بدلیل تنظیم هومونی شدید در خانمها دائما باید از سینه، کبد، تخمدان و رحم سونوگرافی دهند. آزمایش خون نمیتواند معیار دقیقی از مشکلات هورمونی در مراحل ابتدایی باشد چراکه با شرایط تغذیه یا استرس به شدت جابجا خواهد شد.

علل ایجاد فیبروم چیست؟

عل ایجاد فیبروم در هر کسی متفاوت است اما ریشه علل ایجاد فیبروم به اختلالات کبدی مربوط است. کبد چرب را جدی بگیرید ذره ای اختلال در کبد اثرات زیادی در غدد دیگر خواهد گذاشت.

اختلالات کبدی در افراد مختلف متفاوت است و الزاما همه کبد چرب ندارند. کسی که از قرصهای شیمیایی استفاده میکند این قرصها در کبد تجمع یافته و در هر بار پریودی حجم زیادی از این مواد شیمیایی از طریق خون برای دفع به رحم منتقل میشود. 

این مواد سبب تحریک سلولهای تخمدان و رحم شده و انواع کیست، میوم و فیبروم و پولیپ را باعث میشوند. پولیپها از عوامل محرک خارجی ناشی میشوند. پولیپ بینی، پولیپ کیسه صفرا، پولیپ روده، پولیپ رحم و .... همه این مجاری چون به بیرون بدن راه دارند و در معرض عوامل محرک هستند ایجاد میگردند. حتی مصرف ادویه های تند یا سرو کار داشتن با مواد شیمیایی میتواند محرک ایجاد پولیپ باشد.

بنابراین اگر قرص ضد بارداری، قرص لووتروکسین، قرص آهن، قرصهای دیابت، معده، چربی یا سایر بیماریهای زمینه ای مصرف میکنید احتمال ایجاد فیبروم و کیست، پولیپ بسیار زیاد است. در این بین قرص لووتروکسین درصد بیشتری دارد. چون اغلب خانمها بدلیل آنچه کم کاری تیروئید گفته میشود قرص لووتروکسین مصرف میکنند و طی ماه ها و سالها دوز دارو دائم افزایش پیدا میکند. تجمع این قرص در کبد و رحم سبب ایجاد و رشد شدید فیبروم میشود.

افرادی بودند که وقتی قرص لووتروکسین را کنار گذاشته بودند رشد فیبروم متوقف شده بود و به محض شروع دوباره فیبروم رشد کرده است. این نشان میدهد لووتروکسین قابلیت ایجاد و رشد فیبروم را به طور شدید دارد. این مطلب را هیچ کتاب و سایت و حتی دکتر متخصصی به شما نخواهد گفت و تجربه بیماران است. بنابراین سعی کنید داروی تیروئید خود را کنار بگذارید و از داروی طبیعی گیاهی برای درمان کم کاری تیروئید خود استفاده کنید و بعد از یکی دو ماه کلا مصرف  دارو را کنار گذاشته و نیازی به ادامه دادن نخواهد بود. تغییر نمک طعام به نمک دریا، نمک صورتی، سنگ نمک یا نمک اندرانی تا حد زیادی مشکل کم کاری تیروئید را برطرف خواهد کرد. اینکه بعضی پزشکان یا در سایتها توصیه اکید شده که نمک ید دار مصرف کنید یک خیانت بزرگ به سلامتی مردم است. ید عنصر بسیار سمی است که سبب تخریب سلولهای تیروئید شده و به مرور این غده مهم را از کارمی اندازد. پیامبر اسلام و امامان به مصرف نمک در سفره اشاره کردند امروز همه پزشکان میگویند نمک نخورید. بله این نمک ید دار مثل مصرف سم است که به مرور اندامهای بدن را از کار می اندازد. ولی نمک طبیعی این عوارض را نخواهد داشت. امروز عده ای رسانه های مجازی و کتب آموزشی را طوری جهت دهی کرده اند که کسی در مورد تغذیه اطلاع درستی نداشته باشد. دانش اموزان و دانش جویان بعد از دها سال آموزش هنوز نمیدانند چه غذایی سالم است و چه غذایی ناسالم و مضر. 

در گذشته که مردم سنگ نمک میخوردند سالم تر بودند یا امروزه که با نمک ید دار سبب ایجاد وسیع کم کاری تیروئید شدند. یعنی خدا مقدار ید را در نمک کم گذاشت ما با اضافه کردن ید نقص نمک طبیعی را برطرف کردیم!نمک طبیعی دارای تمام عناصر مصرفی در حد متعادل است. دارای آهن، منیزیم، مس، کلسیم و سایر ریز مغذی های مورد نیاز است.

در گذشته مردم نان با آرد طبیعی مصرف میکردند سالم تر بودند یا مردم امروزی که نان با آرد سبوس گیری شده و با ذرت، آهن و فولیک اسید مثلا غنی کرده اند. یعنی خدا نتوانست مقدار آهن گندم را تنظیم کند که با اضافه کردن آهن سبب کم خونی وسیع و سرطانهای متنوع در جامعه شده است! مصرف فولیک اسید و آهن سبب انواع سرطان ها میگردد. چند نمونه از مقالاتی که به مصرف زیاد اسید فولیک و ایجاد سرطان روده و سینه اشاره کرده اند.

Folic acid intake and folate status and colorectal cancer risk: a systematic review and meta-analysis

Dietary intake of folic acid and colorectal cancer risk in a cohort of women

Does a high folate intake increase the risk of breast cancer

ابتدا اضافه کردن آهن برای پیشگیری از کم خونی مورد توجه بسیاری از کارشناسان تغذیه جهانی بود اما بالا رفتن آمار سرطان و آلزایمر سبب توقف این امر شد. اما در ایران همچنان در آرد آهن و اسید فولیک اضافه میشود. واقعا چرا با وجود آهن در آرد و ید در نمک، اغلب مردم و بخصوص زنان دچار کم خونی و کم کاری تیروئید هستند؟! دشمن خوب موضعی را هدف گرفته است. سلامتی زنان و ناباروری. مگر میشود با مصرف قرص ضد بارداری باردار شد. چرا توصیه اطبای سنتی به مسخره گرفته میشود و بعضی پزشکان با کلمه داروی گیاهی برافروخته میشوند و پرونده بیمار را پرت میکنند که برو همان دارو گیاهی مصرف کن!

 

از علل ایجاد فیبروم مصرف ترکیبات استروژنی است. مثلا قرصهای ضد بارداری اغلب محرک رشد فیبروم هستند. مصرف رازیانه یا عرق آن، مصرف انیسون، زیره و بذرهای روغنی میتوانند محرک ایجاد و رشد فیبروم باشند. حتی مصرف کنجد و محصولات آن (ارده، حلوا ارده، حلوا شکری، روغن کنجد یا روغن ارده) نیز احتمال ایجاد فیبروم را دارد. البته مصرف به طور منظم و زیاد. مصرف سویا و محصولات جانبی آن، گوشت گاو و محصولاتی مثل سوسیس و کالباس از دلایل غذایی ایجاد فیبروم خواهد بود.

از دلایل دیگر ایجاد فیبروم مشکلات معده و روده خواهد بود. اگر دچار نفخ، ترشی سر دل، ضعف هضم غذا هستید سعی کنید گوارش خود را تقویت کنید و پرهیزات را رعایت نمایید. علت پایه ای همه بیماریها مشکلات گوارشی است. حتی ذره ای مشکل گوارشی طی مدت طولانی میتوان سبب ایجاد بیماریهای تخمدان و رحم شود.

یکی دیگر از دلایل ایجاد بیماریهای تخمدان و رحم، نداشتن بچه یا فاصله طولانی بین دو بارداری است. رحمی که 35 سال دست نخورده باقی بماند با سبک کنونی تغذیه و زندگی بجای پرورش جنین، فیبروم و میوم را تولید خواهد کرد. به همین دلیل افرادی که بارداری اول خود را به بالای 30 سالگی موکول کنند باید منتظر عواقب ایجاد بیماریهای رحمی باشند. یا اینکه بین بچه اول و دوم بیش از 8 سال یا بیشتر فاصله باشد بیماریهای رحمی ایجاد خواهد شد.

دکترا میگن فیبروم درمان نداره درسته؟

متاسفانه پزشکان در ابتدای درمان فیبرومهای ریز را مشکلی جدی تلقی نمیکنند. و به بیمار میگویند فعلا کوچک هست کاری با تو نداره توهم باهاش کاری نداشته باش!!!

همین پزشک سه ماه بعد اگر سایز فیبروم 5 سانت شود یا خونریزی دهد میگه بیا فیبروم دربیارم اگه تازه بیمار مجاب نکند که رحمتو در بیار

انگار اندامهای بدن انسان زائد هست

طرف سنگ کیسه صفرا داره پزشک میگه بیا کیسه صفرا دربیارم 

مشکل طحال داره طحال خارج میکنند

کیست تخمدان و فیبروم رحم داره رحم تخلیه میکنند.

تیروئید در میارن بجاش لووتروکسین میدن

اگر امکانش بود در مورد بیماریهای کبد و معده و قلب هم در میاوردن!

یکی از دلایل ایجاد فیبروم جراحی تیروئید یا کیسه صفرا است. در واقع کسی که کیسه صفرا را خارج کرده باید منتظر عواقب بسیار زیاد این کار باشد. از کبد چرب و اختلالات هورمونی شروع شده به زردی و مشکلات پوستی و ناباروری ختم خواهد شد. به هیچ عنوان کیسه صفرا را خارج نکنید. در صورت اضطرار فقط سنگ باید طی لاپاراسکوپی خارج شود. در مورد سنگ صفرا هم داروهای گیاهی در مراحل ابتدایی جواب میدهند. پزشکان برای راحتی کار خود و اینکه در زمان کم تعداد بالای زیادی عمل جراحی انجام دهند همه را به برداشتن کیسه صفرا توصیه میکنند. اگر خود پزشکان مبتلا به بیماریهای مثل سنگ کیسه صفرا و فیبروم یا کیست شوند خودشان راه حل درمان گیاهی را طی میکنند ولی به دیگران میگویند که طب شیمیایی وقتی جواب نمیده چطور دارو گیاهی میخاد شفا بده! همین پزشکان فراموش کردند که درس طبابتی که خواندند ترجمه کتابهای دانشمندان طب سنتی در اروپا بوده.

 فیبروم را مثل یک توده یا غده سرطانی در نظر بگیرید هر چه سرطان پیشرفت کند درمان سخت تر خواهد شد. درمان فیبروم یک تا دو سانتی راحت تر از فیبروم 9 تا 10 سانتی خواهد بود.

اگر امروز کسی باور ندارد که فیبروم دارو دارد لیست بیمارانی که از داروهای گیاهی برای درمان کامل فیبروم استفاده کرده اند را برای این پزشکان سیاهه کنیم تا  بببینند و شاید کمتر رحم زنان ایرانی را خارج کنند. امروزه همگی به عجز پزشکی جدید در درمان بیمارهای فیزیولوژیک و متابولیک واقف شده اند.

اگر در ابتدای ایجاد فیبروم داروهای موثر گیاهی در این زمینه مصرف شود امکان درمان سریعتر خواهد بود. هر چه بیماری کهنه شود بافتها سفت تر و درمان با تاخیر خواهد بود.

کسی که روماتیسم دارد عمری داروهای کورتون را مصرف میکند و با علائم شدید روماتیسم و پوکی استخوان خواهد مرد. کسی که مشکل تیروئید دارد باید تا آخر عمر از داروی لووتروکسین مصرف کند. و با عوارض ناشناخته این قرصها دست و پنجه نرم کند. مصرف داروهای شیمیایی با عوارض بسیاری همراه است که اصلا در هیچ کتابی نیست و فقط مصرف کننده از آن باخبر است.

در هر صورت درمان فیبروم کیست یا کبد چرب خود را به تعویق نیندازید. فیبرومها با محرکهای خارجی طی کوتاه مدت رشد زیادی میکنند.هر سه ماه یا 6 ماه سونوگرافی دهید.

لطفا در مراجعه به پزشک، سونوگرافی کامل شکم و لگن دهید. فقط سونوگرافی تخمدان و رحم کافی نیست.

کپسول ساپوژکس از ترکیب گیاهان موثر در درمان فیبروم ساخته شده است. مواد اولیه این کپسول بسیار کمیاب و گران قیمت است. میتوانید با تماس با شماره های سایت با مشاور تماس بگیرید. در صورت مناسب بودن دارو برای شما توصیه های تکمیلی نیز داده خواهد شد.

لینکهای مفید

برای داروی کم کاری تیروئید کلیک کنید.

برای داروی کیست تخمدان اینجا کلیک کنید

برای داروی کبد چرب اینجا کلیک کنید

برای برنامه غذایی اینجا کلیک کنید

داروی افزایش ذخیره تخمدانی

داروی کنترل خونریزی و لکه بینی

09308190848